+ 48 22 498 17 82

Druk offsetowy

Druk offsetowy

Tradycyjny druk offsetowy

W zależności od potrzeb klienta jesteśmy w stanie przygotować wiele materiałów poligraficznych z wykorzystaniem druku offsetowego. Z przyjemnością podejmiemy się wykonania takich produktów jak: katalogi, broszury, magazyny, kalendarze, albumy, instrukcje, ulotki, notesy firmowe, plakaty, teczki. Jeśli masz dla nas niestandardowe zlecenia, zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.

Na czym polega druk offsetowy?

Druk offsetowy znany jest dłużej niż druk cyfrowy, ale wcale nie stracił on na znaczeniu. Polecamy go szczególnie do wydruku dużych nakładów oraz różnych formatów. Cały proces druku polega na przenoszeniu obrazu z wcześniej przygotowanej formy drukarskiej na papier z wykorzystaniem cylindrów z gumowym obciągiem. Proces wydruku jest bardziej skomplikowany, a przez to dłuższy niż w przypadku druku cyfrowego. Przed rozpoczęciem drukowania przygotowuje się maszynę drukującą, kliszę oraz naświetla się matrycę, a w zależności od ilości kolorów w projekcie przygotowuje się kilka płyt z kolorem.

Zalety druku offsetowego
  • Niższy koszt przy dużym nakładzie ? druk offsetowy polecany jest do dużych nakładów. Powyżej 500 arkuszy drukarskich cena może być relatywnie niska, ponieważ koszty stałe rozkładają się na duży nakład.
  • Kolory dodatkowe i lakier ? w druku offsetowym możemy użyć na etapie produkcyjnym niestandardowych kolorów takich jak barwy Pantone, jak również lakierów.
  • Różnorodność ? druk można wykonywać z użyciem bardzo zróżnicowanego rodzaju podłoża. Można również wykorzystać znacznie większe formaty papieru w porównaniu do druku cyfrowego.
Proof

W przypadku części projektów i zleceń ostateczny efekt wydruku jest bardzo istotny. Jeżeli klient chce mieć pewność, że projekt będzie dobrze wyglądał także po wydruku możemy wykonać tzw. proof. Jest to rodzaj wydruku próbnego, który ma być idealnym odwzorowaniem finalnego wydruku.

Napisz do nas

Kontakt

footer-logo
52.3391933
20.8910222