Art Zone Media – pełna obsługa firm i korporacji

Druk offsetowy

Tradycyjny druk offsetowy

W zależności od potrzeb klienta jesteśmy w stanie przygotować wiele materiałów poligraficznych z wykorzystaniem druku offsetowego. Z przyjemnością podejmiemy się wykonania takich produktów jak: katalogi, broszury, magazyny, kalendarze, albumy, instrukcje, ulotki, notesy firmowe, plakaty, teczki. Jeśli masz dla nas niestandardowe zlecenia, zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.

Na czym polega druk offsetowy?

Druk offsetowy znany jest dłużej niż druk cyfrowy, ale wcale nie stracił on na znaczeniu. Polecamy go szczególnie do wydruku dużych nakładów oraz różnych formatów. Cały proces druku polega na przenoszeniu obrazu z wcześniej przygotowanej formy drukarskiej na papier z wykorzystaniem cylindrów z gumowym obciągiem. Proces wydruku jest bardziej skomplikowany, a przez to dłuższy niż w przypadku druku cyfrowego. Przed rozpoczęciem drukowania przygotowuje się maszynę drukującą, kliszę oraz naświetla się matrycę, a w zależności od ilości kolorów w projekcie przygotowuje się kilka płyt z kolorem.

Zalety druku offsetowego
Proof

W przypadku części projektów i zleceń ostateczny efekt wydruku jest bardzo istotny. Jeżeli klient chce mieć pewność, że projekt będzie dobrze wyglądał także po wydruku możemy wykonać tzw. proof. Jest to rodzaj wydruku próbnego, który ma być idealnym odwzorowaniem finalnego wydruku.

Exit mobile version